Operační program Doprava » Pracovní nabídky » ŘSD – Specialista pro Inteligentní dopravní systémy (ITS) – Koordinátor realizace projektů ITS

ŘSD – Specialista pro Inteligentní dopravní systémy (ITS) – Koordinátor realizace projektů ITS

Ředitelství silnic a dálnic ČR

je státní příspěvková organizace zřízená Ministerstvem dopravy ČR. Základem naší činnosti je správa, údržba a oprava dálnic a silnic I. třídy a zabezpečení jejich výstavby a modernizace.

Nyní vyhlašujeme výběrové řízení na pozici:

Specialista pro Inteligentní dopravní systémy (ITS) – Koordinátor realizace projektů ITS

Pracoviště-lokalita

budova Ministerstva dopravy ČR

nábřeží Ludvíka Svobody, Praha 1

Náplň práce

  • Koordinuje analýzy systémů ITS provozovaných na síti dálnic a silnic I. třídy, zajišťuje jejich agendu a na základě analýz navrhuje koncepci rozvoje ITS v rámci ŘSD.
  • Podílí se na vytváření koncepce rozvoje ITS na síti dálnic a silnic I. třídy.
  • Koordinuje a podílí se na realizaci zavádění moderních systémů elektronických komunikací na dopravní infrastruktuře v souladu s koncepcemi schválenými vládou ČR a relevantními legislativními dokumenty.
  • Koordinuje práce při zahajování projektů ITS, podílí se na zabezpečení činností spojených s přípravou projektových záměrů ŘSD ČR v oblasti ITS.
  • Zajišťuje zahájení realizace a kontroluje činnost při realizaci projektů ITS na ŘSD ČR a zajišťuje činnosti spojené s procesem řízení změn.
  • Vyhodnocuje realizované projekty ITS.
  • Posuzuje věcné náplně projektových záměrů ITS a jejich soulad se strategickými a legislativními dokumenty.
  • Koordinuje postup přípravy projektů mezi ŘSD ČR a Ministerstvem dopravy ČR při budování ITS systémů.
  • Připravuje stanoviska pro jednání Centrální komise Ministerstva dopravy ČR.
  • Zastupuje ŘSD ČR v hodnotících komisích u relevantních veřejných zakázek.

Požadujeme

  • VŠ nebo SŠ vzdělání se zaměřením na dopravu, telekomunikace, elektrotechniku nebo ICT
  • Praxe v oboru min. 5 let podmínkou v případě SŠ vzdělání
  • Praxe v oboru problematiky technologie a řízení dopravy výhodou
  • Uživatelská znalost MS Office a práce s databázovými systémy
  • Znalost anglického jazyka výhodou (porozumění mluvenému i psanému projevu v oblasti dopravy nebo ITS a vedení rozhovoru v těchto oblastech na úrovni mírně pokročilého)
  • Řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič)
  • Trestní bezúhonnost
  • Analytické myšlení

Nabízíme

  • Obsahově zajímavou a tvořivou práci na tvorbě koncepce rozvoje ITS a na přípravě a na realizaci národních a mezinárodních projektů
  • Možnost odborného růstu
  • Účast a prezentace na odborných konferencích
  • Další vzdělávání
  • Stabilitu státní příspěvkové organizace
  • Pružnou pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené, indispoziční volno, stravenky
  • Využití rekreačních zařízení organizace a další benefity

Termín nástupu

Dle dohody

Pracovní poměr

Hlavní pracovní poměr na dobu určitou 1 rok, s následnou možností prodloužení na dobu neurčitou.

Platové podmínky

12. platová třída dle NV ČR č. 341/2017 Sb., příloha č. 1, platový stupeň dle vzdělání a odborné praxe, možnost osobního příplatku a odměn

Termín zaslání přihlášky

Písemné přihlášky se strukturovaným životopisem zasílejte na e-mail: prace@rsd.cz do 22. 11. 2018

(do předmětu uveďte „Koordinátor realizace projektů ITS“)

Pro další informace prosím kontaktujte

prace@rsd.cz, tel. 241 084 127

Upozornění

Pracovní poměr se řídí zákonem č. 262/2006 Sb., zákoníkem práce (nejedná se o služební poměr).

Uchazeč zasláním přihlášky do výběrového řízení stvrzuje, že si není vědom osobních ani profesních vazeb, které by při vykonávání činnosti, o kterou se uchází, znamenaly střet zájmu.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.

Ředitelství silnic a dálnic ČR bude zpracovávat v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů (EU) 2016/679 poskytnuté osobní údaje za účelem náboru zaměstnanců na výše uvedené pracovní místo. Beru na vědomí, že poskytnutím osobních údajů mám právo na: na přístup k osobním údajům, na opravu nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, podání vysvětlení v případě podezření, že zpracování mých osobních údajů narušuje ochranu mého osobního a soukromého života nebo že osobní údaje jsou zpracovávány v rozporu s právními předpisy, požadovat nápravu situace, která je v rozporu s právními předpisy, zejména formou zastavení nakládání s osobními údaji, jejich opravou, doplněním či odstraněním, obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů, na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistí-li se, že byly zpracovávány protiprávně, na přenositelnost údajů a právo vznést námitku, po níž zpracování mých osobních údajů ukončí, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad zájmy nebo právy a svobodami subjektu údajů, zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků.