Operační program Doprava » Akce OPD » Přijďte s námi oslavit na Střelecký ostrov Den Evropy

Přijďte s námi oslavit na Střelecký ostrov Den Evropy

Pojďte s námi oslavit Den Evropy! Čeká na Vás Open-air program s koncerty, zábavou a soutěžemi. Letošní oslavy odstartují na pražském Střeleckém ostrově ve středu 9. května 2018 od 13:00 a budou trvat až do 22:00. Celý den se můžete těšit na bohatý program, soutěže, workshopy pro děti i dospělé, zajímavé hosty a koncertní vystoupení.

Proč se slaví Den Evropy? Na Den Evropy, který se slaví každý rok 9. května, oslavujeme mír a jednotu v Evropě. V tento významný den si připomínáme přijetí historicky významné „Schumanovy deklarace“. Tehdejší francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman během svého projevu v Paříži v roce 1950 představil svou myšlenku mírové spolupráce v Evropě, která měla vyloučit válečné konflikty mezi evropskými národy. Schumanův návrh se považuje za počátek společenství, které dnes nazýváme Evropskou unií.

Připraveny budou infostánky členských zemí EU a dalších partnerů, kvízy, soutěže o bezva ceny a hudební vystoupení. Hlavními účastníky jsou letos Poetika, Emma Smetana a Mirai. Opět proběhne debata Café Evropa se zajímavými hosty.

Akce se zúčastní i zástupci Ministerstva dopravy, jakožto Řídicího orgánu Operačního programu Doprava, kteří budou ve společném stanu s Ministerstvem pro místní rozvoj poskytovat aktuální informace týkající se implementace tohoto programu a budou zodpovídat případné dotazy ze strany široké veřejnosti. Pro návštěvníky budou připravené kvízy s evropskou tématikou, za jejichž správné vyplnění mohou účastníci získat zajímavé ceny, zejména s bezpečnostní tématikou. K dispozici budou i informační materiály, např. brožury a letáky, ve kterých bude možné zjistit více podrobností ať už o aktuálním operačním programu, nebo o Operačním programu Doprava 2007–2013, který byl úspěšně ukončen a v rámci jehož implementace došlo k výstavbě klíčových dopravních staveb.

Přijďte za námi ve středu 9. května 2018 na Střelecký ostrov a dozvíte se řadu zajímavých informací. Budeme se na Vás těšit! Vstup na Den Evropy je zdarma, kapacita ostrova je omezená.

Zpět