Operační program Doprava » Akce OPD » Den otevřených dveří na Ministerstvu dopravy

Den otevřených dveří na Ministerstvu dopravy

Nevíte, co podniknout během nadcházejícího státního svátku? A co třeba navštívit historickou budovu Ministerstva dopravy? Dozvíte se mnoho zajímavostí nejen z historie tohoto komplexu na břehu Vltavy, ale budete moci nahlédnout i do reprezentativních prostor nebo do podzemního krytu.

Po roce se opět budova Ministerstva dopravy otevře veřejnosti. Stane se tak v rámci oblíbené akce „Den otevřených dveří“, která se bude konat ve čtvrtek 17. listopadu 2016. Pro všechny návštěvníky bude připravena speciální prohlídková trasa, která jim ukáže zajímavá místa této historické budovy.

Návštěvníci se budou moci projít po dvojitém točitém schodišti z kararského mramoru, prohlédnou si kancelář ministra dopravy nebo třeba unikátní podzemní kryt z 60. let minulého století včetně autentických předmětů z dob komunismu. V rámci prohlídky navštíví také reprezentační prostory Ministerstva dopravy, například vstupní halu nebo Malé a Velké kolegium, které nedávno prošly rekonstrukcí.

Právě v Malém kolegiu návštěvníky přivítají zástupci Řídicího orgánu Operačního programu Doprava 2014-2020 a poskytnou jim základní informace o tomto programu. Připraveny budou také informace o konkrétních projektech realizovaných v rámci minulého programového období a další informační materiály obsahující údaje o projektech, které by mohly být financovány z Operačního programu Doprava v následujících letech.

Budovu Ministerstva dopravy si návštěvníci budou moci prohlédnout sami po vyznačené trase nebo s průvodcem v čase od 10.00 hodin do 16.00 hodin (poslednímu návštěvníkovi bude umožněn vstup v 16.00, v 16.30 hodin se budova uzavře). Komentované prohlídky s průvodcem Pražské informační služby budou začínat každou půlhodinu (první prohlídka od 10.00, poslední od 15.30).

Zpět